zena v it

Povráva sa, že štúdium informatiky je ťažké, nekonečné a pre dievča neštandardné a veľakrát neúspešné. Ale prečo? Prečo mať stále nejaké predsudky? Prečo by aj to nežnejšie pohlavie nemohlo študovať v technickej sfére?

Veľa ľudí si myslí, že baba na informatike ani nevyzerá ako baba. To ani náhodou! MY, baby ajťáčky, vôbec nie sme také, ako si nás mnohí predstavujú. Máme svoje záľuby, staráme sa o seba a väčšina z nás má frajera. Vôbec to s nami nie je také zlé. Na pohlaví predsa nezáleží, nie? Aj letuška predsa môže byť muž.

Študujem na STU na Fakulte informatiky a informačných technológií. Zatiaľ som sa úspešne prebojovala do druhého ročníka bez opakovania hocijakého predmetu a hodlám v tom pokračovať.

Ak sa niekto dozvie, že študujem informatiku, skoro vždy príde rovnaká reakcia:

To nemyslíš vážne! Ty študuješ informatiku? Wau, tak za to ťa uznávam!” Áno, je to miestami ťažké, spánku je málo, ale stále je tam viac pozitív ako negatív.

Peňazí nikdy nie je dosť…ale v IT áno!

Prvé pozitívum na celom štúdiu je asi motivácia do budúcna v podobe predpokladu dobre platenej práce :). Už dávno sú predsa preč časy, keď sa musel o rodinu postarať muž. V dnešnej dobe už vôbec nie je samozrejmosťou, že muž pracuje od rána do večera a žena ho poslušne čaká doma s večerou na stole. Všetci dobre vieme, že všetko je teraz drahé a málokedy stačí, ak má dobrú prácu jeden z páru. Keď sa nad tým zamyslíme, veľa mladých párov odkladá rodinu na neskôr z dôvodu nedostatku financií. Ale prečo by to tak malo byť? Je dobre, keď sa vie postarať o slušný prínos do rodinnej kasy aj žena.

Chlapčenský kolektív?

Na druhom mieste je pre mňa super kolektív. Niekedy je prevaha chlapov v kolektíve výhodou. Ženy sa na ničom nevedia dohodnúť a ak už sa dohodnú, ešte si to potom trikrát rozmyslia. Čím menej žien, tým menej nevyužitého času (zabratého dohadovaním sa). Na druhej strane, dievčat je tu tak akurát. Každá si tu nájde svoju kamošku, niekedy aj dve – predsa len percento dievčat rastie.

Tvoj (ne)vkus nikoho nezaujíma

Ďalším pozitívom spojeným s prevahou chlapcov na škole je aj to, že im je úplne jedno, či nám ladí kabelka s topánkami alebo nie. To predsa nie je vôbec podstatné ;). A to nehovorím o tom, že chlapci sú radi, keď môžu žene pomôcť. FIIT vás naučí aj to, že gentlemani ešte nevymreli.

Ako tak rozmýšľam, tých plusov mi napadá neúrekom. Som veľmi rada, že som sa rozhodla študovať práve informatiku. Je to odbor, ktorý má perspektívu do budúcna a taktiež ma to baví.

Takže baby, ak vás to ťahá k počítaču a chceli by ste na ňom vedieť robiť aj iné veci, ako si prezerať Facebook, porozmýšľajte nad štúdiom informatiky. Vrelo odporúčam.

A nezabudnite, naše heslo je #Optimizmus.

 

Zdieľaj na sociálnych sieťach:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0
Som žena a študujem IT. Zbláznila som sa?

Gabriela Hozová

Som sympatická, optimistická študentka informatiky. Rada komunikujem, som priateľská, zbožňujem palacinky a nenávidím samotu. Heslo dňa: #Optimizmus. :)

[fbcomments]