Adri_obr1

 

Informatika. Chalani. Kódy. Okuliare. Tak do tohto kolektívu študovať určite nepôjdem! Myslím, že toto prebehlo hlavou nie jednej z vás, keď ste sa zamysleli nad myšlienkou ísť študovať IT. Sú však všetky tieto, povedzme, povery pravdivé a je to naozaj až také zlé? Byť ženou v oblasti IT má mnoho plusov. Niekedy mám pocit, že dokonca viac ako mínusov. Mnohé z nás však majú isté predsudky z tejto oblasti. Myslím, že často to býva práve vďaka predstave, v akom okolí sa má žena zdržiavať – teda prevažne mužský kolektív. Je naozaj trend IT­čkárov kockovaná košeľa a veľké dioptrie?

 

Rozhodnutie o budúcnosti je tu

Ísť na vysokú školu znamená pre každého z nás nový kolektív. Samozrejme, všetci si vieme predstaviť tie očakávania v prvý deň začiatku semestra. Všetci sledujú všetkých a snažia sa nájsť si sebe podobných ľudí, aby tých pár rôčkov strávených na výške bolo pre nich príjemnejších, zábavnejších. Posledné a vraj najkrajšie študentské roky by sme si naozaj mali užiť plnými dúškami. To, kde bude rušnejšie a kde lepšie zapadnem, môže zavážiť v tom, ktorú školu si nakoniec vyberiem. Mnohé z nás, dievčat, preto predstava stráviť najkrajšie študentské roky medzi samými chalanmi a ešte k tomu IT­čkármi desí. Fakt je, že ma mrzí, že toto je jeden z bodov, ktorý nás, dievčatá, odhovára ísť študovať smer, ktorý nielenže má budúcnosť, je skvelý, ale ešte k tomu je aj tento fakt o spolužiakoch nepravdivý.

Byť sám sebou a nebáť sa toho

Každý človek bez ohľadu na výber vysokej školy má zaužívaný určitý štýl, či už ide o obliekanie, prejav, štýl života… Preto predstava, že kockovaná košeľa a veľké dioptrie sú na IT na dennom poriadku, je, žiaľ, len mýtus, ktorý by som rada vyvrátila. Som dievča a študujem IT a lepších spolužiakov som nemala. Chalani, ktorí nielenže majú srdce na správnom mieste, ale dokonca aj vlastný štýl, ktorý je skvelý.

Adri_obr2

Ak si dievča a toto je jeden z faktov, ktorý ťa odrádza, tak ho vyškrtni zo zoznamu pri rozhodovaní. Verím a viem, že budeš mať najlepších spolužiakov za celé štúdium, s ktorými nielenže budeš zdieľať každý jeden moment na výške, ale to budú aj tí, ktorí ti budú oporou a priateľmi na celý život.

Ja ďakujem tým mojim, že ma medzi seba prijali.

Zdieľaj na sociálnych sieťach:Share on Facebook86Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0
Kockovaná košeľa, veľké dioptrie. Čo očakávať od spolužiakov?

Adriana Beňovičová

Volám sa Adriana a môj život bez týchto vecí by nebol tak úžasný ako je: 1. AJ Ty v IT - team, ktorý mi dáva viac ako som si mohla priať. 2. Šport a všetky aktivity, ktoré si vyžadujú pohyb. 3. Smiech. 4. Mojich priateľov, ktorí stoja pri mne. 5. Prekonávať svoje limity, pretože si myslím, že nemožné je možné a možné nemá hraníc. 6. Snívať a plniť si sny.

[fbcomments]