ajtyvit-001

Prečo si myslím, že mentoring je skvelý benefit pre študentov? Prečo sa ho nebáť vyskúšať z pozície študenky, ktorá má záujem o vysokú školu, no nie je si celkom istá, či to je to pravé orechové? Je to fakt taká hlúposť a výmysel dnešnej modernej doby? Poď si prečítať pár riadkov a nazreme spolu na to, čo to ten mentoring vlastne je.

Na čo mi ten mentor vlastne bude?

Vďaka mentoringu som na FIITke. Či som šťastná? Áno aj nie. Vždy tvrdím, že každá minca má dve strany a každá situácia v živote má pre nás aj plusy aj mínusy. Avšak mentoring mi ukázal jednu z tisícky ciest, ktorou som sa mohla vybrať. Mala som možnosť počúvať názory, myšlienky a skúsenosti starších. Znalosti tých, ktorí si už prešli cestou, po ktorej som sa ja ešte len chcela vydať. Ukázali mi čo ne-robiť. Varovali, koho si nedať na cviku a potlapkali po pleci pri pomyslení na tretí semester, lebo ten je vraj rovnaká smrť ako veľké pery ☺.

Buď na deň vysokoškoláčkou.

Mentoring mi dal do IT života veľa. Preto, ak si stredoškoláčka a máš možnosť získať mentora, neváhaj. Nikto Ti nepovie úprimnejšie a pravdivejšie „infošky“ a „pikošky“ ako aktuálni študenti. Je to skvelá možnosť dostať sa do diania tvojej vysnívanej školy aspoň na okamih a mať pocit vysokoškoláka.
Nie každý deň máš šancu zistiť, či si si vybral tú správnu školu. Mentor je niekto, kto ti to buď potvrdí alebo naopak vyvráti a ty budeš šťastná, že si sa na „vysnívanej“ škole zdržala len jeden deň. Preto večer nebude patriť Facebook-u, ale browsovaní po inej škole. Je to lepšie, ako zahodiť jeden rok či?

To znie super! Ja ale nemám peniaze ani možnosti.

No problem honey! Stačí mať záujem a mentor Ti bude pridelený. Klikni stránku ajtyvit.sk. Stačí vyplniť formulár a skôr alebo neskôr dostaneš pikantnú informáciu o zaradení do programu – teda pridelení mentora.

Mentor Ti bude k dispozícií a bude záležať len na Tebe, koľko informácií budeš chcieť zistiť, čo budeš chcieť spoznať a dozvedieť sa… Ak máš trocha strach, tak pokojne môžeš vziať aj kamošku a budete dve, tri.. Záleží len na Tebe / Vás, ako sa dohodnete a ako bude Váš „mentor day“ prebiehať. Je to deň určený pre Teba, a pre načerpávanie informácií o tvojom budúcom štúdiu vybranej školy človekom, ktorý aktuálne študuje to, o čo máš ty záujem. Takže žiaden stres a neváhaj sa ozvať. :)

A čo ak si to rozmyslím?!

Mentorig je skvelý v tom, že Ťa nemá záujem pripútať k fakulte so sľubom, že jej ostaneš verný. Dôležité je to, aby človek (teda práve ty), našiel to, čo v živote hľadá. Ak počas pobytu na fakulte s mentorom zhodnotíš, že toto by Ťa naozaj nebavilo, je to super, nakoľko si zistil, čo v živote nechceš a aj toto poznanie je dôležité.
Nemôžeme byť všetci informatici, a tak isto nemôžeme byť všetci právnici, doktori… Každý žije pre niečo iné a dôležité je, aby sme to objavili a napĺňali svoje vnútro šťastím. Samozrejme, na každej škole sa vždy nájde niečo, čo Ťa baviť nebude. Preto nebuď zase bábovka a nenechaj sa odradiť tým, že si možno našiel jeden predmet, ktorý Ťa nebude baviť. Pozri sa na to v globále a zhodnoť celú situáciu. Život je aj trocha výzva, tak poď sa pustiť do toho!:)

Zdieľaj na sociálnych sieťach:Share on Facebook20Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0
Ak uvažuješ o IT škole, vyskúšaj mentoring

Adriana Beňovičová

Volám sa Adriana a môj život bez týchto vecí by nebol tak úžasný ako je: 1. AJ Ty v IT - team, ktorý mi dáva viac ako som si mohla priať. 2. Šport a všetky aktivity, ktoré si vyžadujú pohyb. 3. Smiech. 4. Mojich priateľov, ktorí stoja pri mne. 5. Prekonávať svoje limity, pretože si myslím, že nemožné je možné a možné nemá hraníc. 6. Snívať a plniť si sny.

[fbcomments]