prezident_a_studentka

Je skvelé vedieť, že aj niekto, ako je prezident republiky, vie, aká je pre dieťa dôležitá podpora jeho rodiča.

Je skvelé vedieť, že nie sme osamelý hlas volajúci po niečom, čo je nemožné – teda presvedčiť dievčatá, že IT a technika je vhodná aj pre ne. Občas sa stretávame s otázkou, prečo stále riešime „nejaké“ ženy, aby študovali a pracovali v IT. Prečo to robíme?

Toto „posolstvo“ potrebujeme odovzdať všetkým rodičom – a momentálne myslíme rodičov aj chlapcov aj dievčat :-).

1. Dôverujte svojim deťom. Aj keď sa vám niekedy zdá, že sú príliš mladé a neskúsené a vy ich musíte chrániť.
2. Poraďte im, ale prosím, netlačte ich do vašich predstáv života a vašich nenaplnených snov. Je to predsa ich život, ktorý budú žiť.
3. Áno. IT je naozaj super aj pre ženy. Ak máte pochybnosti, obráťte sa na nás, radi sa s vami porozprávame. Ale „nepotápajte“ dievčatá rečami: „Na to nemáš, čo tam preboha chceš robiť?“.

Ďakujeme. Aj s vami meníme tento svet a vytvárame z vašich dcér skvelé a žiadané odborníčky. Len nám niekedy musíte troška pomôcť. Dôverovať nám a dôverovať vašim deťom, aby mohli robiť to, v čo veria.

P.S. Pomáhať môžete celoročne, nie len dvomi percentami v marci. Percentá sú pre nás dôležité stále. Ďakujeme, bez vás by sme to „nedali“skupinova

Zdieľaj na sociálnych sieťach:Share on Facebook91Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0
Dôverujte svojim deťom

Petra Kotuliaková

Dlhodobo sa venujem komunikácii a PR. Počas práce pre Fakultu informatiky a inf. technológií STU v Bratislave (FIIT STU) som založila projekt AJ Ty v IT, ktorý reagoval na veľmi nízke percento študentiek na FIIT STU. AJ Ty v IT dnes pôsobí na celom Slovensku. Milujem orientačný beh, diskusie s fajn ľuďmi a voňavé a zaujímavé knihy.

[fbcomments]