LT_screen

Ženy pracujúce v IT oblasti majú častokrát nálepku „chlapské alebo tvrdé“.

Veľa ľudí má predstavu, že akonáhle sa žena vrhne do IT, preberie mužské modely správania, slovník, i obľubu piť veľa piva. Že sa jednoducho bude musieť nastaviť na mentálnu úroveň svojich mužských kolegov, aby „zapadla“.

Hlúposť.

Ženy sú také, aké chcú byť. Či šoférujú električku, starajú sa o chorých, alebo programujú zložité algoritmy. A povolanie je to čo robíme, nie to, čo nám určuje, aké šaty máme nosiť (vyjmúc niektoré typy povolaní samozrejme, kde je dress code ich súčasťou).

Na takúto otázku v štýle „ako sa cíti ako žena v mužskom svete a ako sa na ňu pozerajú mužskí kolegovia“ odpovedala s úžasným ženským nadhľadom Christina Weimei Lin, programátorka z Red Hat USA, na konferencii OpenSlava 2017. Vlastne neodpovedala :-) Otvorila svoj notebook a všetkým ukázala svoju ružovú klávesnicu. Lebo má rada ružovú.

Je žena v IT svete. So všetkým rešpektom, ktorý výsledky jej práce prinášajú. A so svojimi obľúbenými farbami, sukňami či pivami.

Zdieľaj na sociálnych sieťach:Share on Facebook47Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0
Aj ajťáčky sú ženy, a majú rady ružovú

Petra Kotuliaková

Dlhodobo sa venujem komunikácii a PR. Počas práce pre Fakultu informatiky a inf. technológií STU v Bratislave (FIIT STU) som založila projekt AJ Ty v IT, ktorý reagoval na veľmi nízke percento študentiek na FIIT STU. AJ Ty v IT dnes pôsobí na celom Slovensku. Milujem orientačný beh, diskusie s fajn ľuďmi a voňavé a zaujímavé knihy.

[fbcomments]